29.5.16

ukas utfordring


denne utfordringen har et pre-algebraisk fokus, og ufarliggjør regning med ukjente. elevene må beherske addisjon, subtraksjon og ikke minst multiplikasjon og divisjon, så denne egner seg nok kanskje aller best for 3. trinn og oppover. her må elevene regne i flere omganger for å finne ut hvor mye hver av de to figurene er verdt.

fasit:
2

bruk utfordringen som lekse, som gruppe- eller pararbeid, som en del av stasjonsarbeid eller på andre kreative måter. bildet over kan for eksempel skrives ut eller vises på prosjektor eller smartboard. gode ideer til hvordan utfordringene brukes mottas med takk i kommentarfeltet.

over og ut. frk.

illustrasjoner av Little Red's Treehouse

6 kommentarer:

  1. Er fasiten rett? ��

    SvarSlett
  2. Jeg fikk 3. Banan 4, eplet 1

    SvarSlett
    Svar
    1. kirsebær må være 12 siden 3 x 4 er 12. da må eple være 2 ettersom 12 : 2 er 6. altså er banan 4 og eple 2. enig?

      Slett
    2. Ja... Jeg så ikke: på mobilen.......

      Slett
  3. Herlige nøtter! Jeg er nyutdannet og skal ha 3.trinn i år. Kommer nok til å bruke utfordringene dine :) Takk for deling!

    SvarSlett
    Svar
    1. så bra! lykke til med 3. trinn :)

      Slett